اُردوی یکروزه ی گروه بنیکو از روستای تاریخی کهنه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

” اُردوی یکروزه ی سیاحتی، تفریحی گروه بنیکو از روستای تاریخی کهنه “

گروه شکرگزاری ” بِنیکو ”  بر اساس  سفارشات قرآن کریم «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزیدَنَّکُمْ وَ لَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابی لَشَدیدٌ؛ اگر از نعمتهای الهی شکرگزاری کنید او هم آن نعمت ها را زیاد خواهد نمود ولی اگر کفران نعمت کنید عذاب الهی به شما هم قطعا خواهد رسید» (ابراهیم/ ۷) و همچنین داشتن توجه بیشتر به جنبه های مثبت زندگی زیر نظر استاد مجید حلاجی نویسنده کتاب ” زندگی شاکرانه تشکیل شده است.

استاد حلاجی در طی یک سال توانسته است با طراحی و برنامه ریزی های جامع و کامل دوره های مفید و اثرگذار ” فهرست سپاسگزاری، عشق به خویشتن و جادوی قدردانی را در اوز و فیشور برگزار نماید.

در این گروه که با نام  ” بِنیکو ” یعنی : به نام خداوند نیکو ” شناخته می شود علاوه بر برنامه های آموزشی، برنامه های متنوع دیگری از جمله گردهمایی های متنوع، اردوهای جذاب خانوادگی چند منظوره نیز اجرا می نماید.

پس از موافقت استاد حلاجی و نظرخواهی از اعضای گروه، بازدید از بافت قدیم روستای تاریخی کهنه، مناظر زیبای نخلستان های اطراف این روستا، کاروانسرا، مقبره، بقعه ی شاه قطب الدین و کوه سیه تک در مربوط  ( مربط ) در دستورِ کارِ گروه قرار گرفت و چهارشنبه پانزدهم آذرماه برنامه های این اُردوی یکروزه به ترتیب زیر اجرا گردید.

با ورود اولین گروه از اعضای گروه در ساعت هفت و سی دقیقه،خوشآمدگویی، پذیرایی و صرف صبحانه بر بلندای محوطه کوره گچی سابق برادران صابری انجام گرفت.

پس از صرف صبحانه، اعضای گروه که اکثرا به صورت خانوادگی و با وسایل نقلیه ی شخصی در این اردو شرکت داشتند، به سمت بافت قدیم حرکت و خودروهای خود را در محوطه ی باز مسجد جامع قدیم پارک نمودند تا پس از بازدید از این مسجد تاریخی، با پیاده روی از این بافت دیدن نمایند.

راهنمای این تور ضمن خوشآمد گویی مجدد توضیحاتی در رابطه با تاریخچه ی روستا، دلیل نامگذاری، اهمیت این بافت و مکان های مهم توضیحاتی ارایه نمود.

     

گروه از میان کوچه های باریک، سوبات های متعدد خود را به کوه در سمت غرب روستا رساندند  تا بتوانند از بلندای کوه مناظر و بافت کلی روستا را نظاره گر شوند و با گرفتن عکس لحظات و مناظر را ثبت نمایند. بازدید از برج دولو، مسجد شیخ ابواسحق، برکه ها، حمام و مدرسه ابتدایی تا حدود ساعت یازده ادامه داشت.

مقصد بعدی گروه ” بِنیکو “، دیدن شگفتی برکه ی جلیلا که سالها قبل در کمال ناباوری سنگی بزرگ از قله کوه با شیبی تند جستان جستان در نزدیک ترین فاصله از برکه بدون کوچکترین آسیب توقف می کند.

پس از دیدن مناظر زیبای نخلستان ها، اعضای گروه ” بِنیکو ” جهت اقامه ی نماز ظهر، صرف ناهار، نوشیدن چای و استراحت به نخلستان “آرکو” رفتند. اجرای قطعه هایی از موسیقی سنتی توسط استاد جام گوهری _استاد سنتور _  یکی دیگر از برنامه های جذاب این اردوی یکروزه بود.

پس از کاشتن چند اصله کاکتوس در این نخلستان به عنوان یادبود این اردو، حرکت به سمت مربط و بازدید از کاروانسرا، مقبره ی مربوطی ها، بقعه ی شاه قطب الدین و کوه سیه تک در مربوط  ( مربط ) آخرین برنامه ی گروه بود.

عکسبرداری و فیلمبرداری توسط آقای رحیمی مدیریت محترم عکاسی پرسپولیس انجام گرفت. تدارکات و پذیرایی نیز بر عهده ی اعضای خانواده ی مرحوم محمد رضایی بود.

با تشکر از آقای رحیمی و دیگر اعضای گروه که عکس های این گزارش رو ارسال نمودند.

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 3 تاريخ : شنبه 18 آذر 1396 ساعت: 16:50