دهیاری روستای کهنه نکات مهمی را به اهالی این روستا اعلام کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

عکس: ارشیو

جمعه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۶ بعد از اقامه نماز ، مهندس مهرام‌ وطنخواه دهیار  کهنه نکاتی را طی سخنانی متذکر شدند که بدین شرح می باشد:

در جلسه ای که با حضور رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی در خصوص اعتراضات که به صورت حضوری یا در فضای مجازی مطرح شده راجع به افغانی هایی که اخیرا وارد روستا شده اند و خانه خریده یا اجاره کردند، و هماهنگی هایی که با بخشداری و اتباع بیگانه فرمانداری صورت گرفت، قرار بر این شد هیچ کس حق فروش خانه (حتی غیر مستقیم یعنی کسی به عنوان نماینده خانه را بخرد و در اختیار افغانی قرار دهد) به افغانی نداشته باشد. همچنین هیچ کس حق اجاره خانه به افغانی یا ایرانی مجرد را ندارد. اگر کسی قصد اجاره دادن خانه به غیر بومی متاهل را دارد می بایست این کار را با تایید شورا و و چند نفر معتمد انجام دهد. ضمنا می بایست تعهد کتبی بدهد که هر مشکلی اعم از امنیتی، اخلاقی و اجتماعی پیش بیارد مسئولیت و عواقبش به عهده مالک یا ضامن می باشد. همچنین هر فردی قصد اجاره دادن خانه را دارد باید ابتدا اعلام عمومی بکند و اولویت با متقاضی بومی می باشد.
موضوع بعد ، به کسانی که آب فاضلاب خود را روانه کوچه و یا مسیل می کنند، تذکر کتبی از دهیاری و شورا و بهداشت داده شده، تا آخر امسال وقت دارند نسبت به رفع مشکل (حفر چاه یا لوله کشی) اقدام کنند. در غیر این صورت پرونده آنها به دادگاه فرستاده می شود تا از طریق مراجع قضایی برایشان تصمیم گیری شود.
راجع به ساعات کاری درمانگاه نیز اعلام شد که طبق ابلاغی که از مرکز بهداشت شهرستان به پزشک درمانگاه شده قرار بر این شده از این به بعد روزهای کاری که پزشک در درمانگاه حضور دارد (روزهای فرد)، از ساعت ۸ تا ۱۵ می باشد و اهالی می توانند در طول این ساعات به درمانگاه مراجعه کنند.
در خصوص ماشین زباله نیز اعلام شد که سه روز به علت تعمیرات در تعمیرگاه بوده که پس از تحویل ماشین نیروهای جمع آوری زباله به صورت اضافه کاری مشغول جمع اوری می باشند تا عقب افتادگی جبران شود.
(جمعه ۲۷ بهمن‌ماه ) هم مشغول کار بوده اند.

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت: 0:25