" بازدید دو توریست هلندی از بافت تاریخی روستای کهنه "

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : " بازدید دو توریست هلندی از بافت تاریخی روستای کهنه " امروز جمعه هشتم اردیبهشت 1397 از طریق شرکت هو... با عنوان : " بازدید دو توریست هلندی از بافت تاریخی روستای کهنه " بخوانید :

" بازدید دو توریست هلندی از بافت تاریخی روستای کهنه "

امروز جمعه هشتم اردیبهشت 1397 از طریق شرکت هواپیمایی و گردشگری کاویان هور اوز به مدیریت خانم لیلا ( نریمان ) عزیزیان ، زوج گردشگر هلندی از بافت تاریخی روستای کهنه بازدید نمودند

آقایان یونس و شعیب خضری به عنوان مترجم و خانم ها اناخی و نورانی به عنوان عکاس گروه را همراهی و راهنمایی می نمودند. 

بازدید از سوبات کنار مسجد جامع با توضیحاتی از این سازه و کاربرد آن توسط مردمان آن زمان در این بافت شروع گردید. 

 برای این دو گردشگر هلندی، بازدید از ساختمان مسجد، گذر از کوچه های باریک و خاکی و سوبات های متعدد، دیدن خانه های یکدست ساخته شده با گِل و چوب، تماشای گذر گوسفندها و بره ها همراه با گرد و خاک بسیار جذاب و دلنشین بود.

گردشگران و همراهان از بلندای کوهِ مُــشــرِف بر این روستا، تمامی چشم انداز روستا را تماشا نمودند و چون این صحنه ها  برایشان جالب و جذاب بود، زمان زیادی را صرف تصویربرداری نمودند.

برج های دولو و یکّه، دره ها ، برکه ها ، پشت در پشت قرار داشتن خانه ها، کوچه های باریک و متصل به هم از دیگر جاذبه هایی بود که گردشگران از آنها به عنوان جاذبه های گردشگری این روستا نام بردند. 

مسجد شیخ ابو اسحق، حمّام ، مدرسه ابتدایی و  خانه ی حاجی نورالدین نیز مورد بازدید قرار گرفتند.

در یک مصاحبه کوتاه در پاسخ به سوال : این روستا را چگونه دیدید ؟ اظهار نودند که این روستا، روستایی است بسیار زیبا، جذاب و بی نظیر .

محل اقامت این گردشگران که قرار است ایرانگردی را در طی ماه های آینده ادامه بدهند در شهر اوز، هتل سنتی بهروزیان از مجموعه امکانات گردشگری شرکت هواپیمایی و گردشگری کاویان هور اوز به مدیریت خانم لیلا ( نریمان ) عزیزیان می باشد. امشب این دو گردشگر اوز را به مقصد جزیره قشم ترک خواهند نمود. 

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 ساعت: 22:05