تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستاهای اوز در کوره

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : جعفر کمالی/اوز امروز: مراسم تجلیل از شوراهای شهر و روستای بخش اوز  با حضور حسنی معاون استاندار و فر... با عنوان : تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستاهای اوز در کوره بخوانید :

جعفر کمالی/اوز امروز: مراسم تجلیل از شوراهای شهر و روستای بخش اوز  با حضور حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مقیمی رئیس شورای شهرستان، آتش فراز بخشدار اوز و اعضای شوراهای اوز و روستاها ۱۸ اردیبهشت، در روستای کوره برگزار شد.

منصوری امام جمعه کوره به خوش آمدگویی به مهمانان پرداخت.

فیروزی رئیس شورای شهرک توحید: هدف از وجود شورا را حاکمیت مردم در سرنوشت خویش دانست و شورا بدون پشتوانه مردم نمی تواند کاری را انجام دهد. سپس چند درخواست را ارائه داد: وضعیت نابسامان مخابرات، خط تلفن همراه و اینترنت – وضعیت اسفناک جاده و گردنه ابتدایی – گردنه هیرم به بنارویه اصلاح شود – تسریع در امور گازرسانی به بیدشهر و توابع – وضعیت نامناسب آب شرب.

راستگو از اعضای شورای شهرستان و استان: پیشنهاد آقایان محبی و عسکری بود که این مراسم در یکی از روستاها برگزار شود. توسعه هر منطقه با تعامل کل بخش و روستاها میسر می گردد. جا دارد خود شوراها آسیب شناسی داشته باشند و نقاط ضعف خود را پیدا کنند. مطالعه بیشتر در مورد قوانین داشته باشیم.

مقیمی رئیس شورای شهرستان: شوراها بدون چشم داشتی به فعالیت مشغول هستند. مردم شاید دسترسی به مسئولین نداشته باشند اما شورا همیشه در دسترس هستند و شوراها با تمام وجود مشکلات مردم را سعی درحل دارند. شورا پل ارتباطی مردم و مسئولین است و باید بازوی محکمی برای مسئولین باشیم و تقابل پیش نیاید. زبانی گویا برای مشکلات مردم باشیم. شورای لارستان در دوره اخیر به اتفاق شورای شیراز جزو شوراهای ممتاز در استان بوده است.

آتش فراز بخشدار اوز: شوراها حلقه اتصال دولت و مردم است. شوراها با ارتباط خوبی که با مسئولین دارند مسیر را برای مردم هموار می کنند. امروز در بخش اوز شاهد خدمات دولت و مردم در کنار هم هستیم. تقویت یاوران شورا در روستاها به ویژه در فیشور در این مدت صورت گرفته. در روستای کوره درمانگاه شبانه روزی، استادیوم ورزشی، اورژانش، اتفاقات برق، آسفالت بولوار ورودی، کلنگ زنی سالن ورزشی  انجام شده و به زودی پروژه ساختمان شورا در این روستا شروع می شود.

استعلام گازرسانی صورت گرفته و ظرف دو ماه آینده به مناقصه خواهد رفت و انتقال گاز به روستا ها آغاز می شود. در تماسی که با مدیرکل راه و شهرسازی داشتم، ایشان این قول را داد که حضوری برای بازدید از وضعیت جاده گردنه و جاده هیرم و بنارویه در اسرغ وقت در منطقه حاضر شود.

بخشداری اوز در طرح حمایت از کالای ایرانی کاملا از محصولات ایرانی و تا جایی که شده بومی منطقه استفاده می کند. خشکسالی آب را جدی بگیریم که کمبود آب تهدید جدی در آینده نه چندان دور است. شوراهانباید فقط در بخش عمرانی فعالیت کنند و در بخش های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی نیز به فعالیت بپردازند.

حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان : کار شورای قبل از اینکه در کشورهای غربی وارد شود،۱۴۰۰ سال پیش در قرآن و سیره پیامبر وجود داشته است. حاکمیت طاغوتی و غیراسلامی قبل از انقلاب باعث شد تا احکام اسلامی جاری نشود و خبری از شورا و مشورت نیز نباشد. اما انقلاب اسلامی فرصتی را ایجاد کرد که نظام شورای و مردم سالاری به جود آید که این خود بزرگترین خدمت است. جمهوری اسلامی فرصتی را به وجود آورد که مردم به جای اینکه تفنگ دست ببرند از فکر و اندیشه خود استفاده کنند. انتخابات یکی از نمادهای مشارکت مردم است.

در این شهرستان نیز سطح مشارکت مردم از لحاظ کمی و کیفی در سطح بسیار بالایی است و تخلف در انتخابات در اینجا در سطح خیلی پایینی قرار دارد.

در علم مدیریت ۱+۱ برابر ۲ نخواهد شد اگر دو نفر از اعضای شورا اقدامات هم را تخریب کنند که باعث می شود روند منفی را در پی بگیرد. قانون گرایی و اشرافیت بر قانون داشته باشیم. اشرافیت بر قانون یعنی پیگیری کارهای مردم اول برای توانمندی سنجش خود و برای ارتباط درست با مسئولین.

رضایی رئیس منابع طبیعی لارستان مردم را به درست مصرف کردن مصرف آب تشویق کرد و در مورد بی آبی هشدار داد.

در پایان از سوی فرمانداری ویژه لارستان و بخشداری اوز به تمامی اعضای شوراهای شهر و روستا لوح تقدیر اهدا شد.

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 ساعت: 22:05