” بازدید مسئولین از بافت قدیم روستای تاریخی کهنه”

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : دیروز نهم مرداد ماه، آتش فراز بخشدار، رضایی رییس آموزش و پرورش، سید یوسف حسینی رییس اداره ورزش و جوا... با عنوان : ” بازدید مسئولین از بافت قدیم روستای تاریخی کهنه” بخوانید :

دیروز نهم مرداد ماه، آتش فراز بخشدار، رضایی رییس آموزش و پرورش، سید یوسف حسینی رییس اداره ورزش و جوانان بخش اوز از بافت قدیم روستای تاریخی کهنه بازدید نمودند. در این بازدید شورای اسلامی، دهیار، امام جمعه، معتمدین و اعضای کارگروه بازسازی بافت قدیم مسئولین را همراهی می نمودند.

بازدیدها ابتدا از بازسازی دیواره ی یکی از قدیمی ترین و مهمترین چاه های موجود در این بافت شروع گردید. دیواره ی این چاه با اجازه مالکین و همت خیرین، زیر نظر کارگروه بازسازی بافت قدیم در مراحل پایانی کار امی باشد. این چاه به عنوان نمادی از کشاورزی سنتی و اولین منبع تامین کننده ی آب مصرفی بخشی از روستا و حمام از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و به همین دلیل در اولویت بازسازی قرار گرفت.

حمام قدیمی روستا دومین مکان بازدید بود. مسئولین این حمام را یکی از ارزشمندترین آثار باقی مانده به لحاظ نوع معماری در بخش اوز دانستند. قسمت بیرونی حمام تا حدودی مرمت گردیده، مرمت بافت داخلی حمام که در معرض خرابی می باشد به دلیل کمبود منابع مالی متوقف شده است.

بازدید از کوچه ها، تعدادی خانه ها، بادگیر تازه مرمت شده ی خانه ی مرحوم محمد حسین صالحی، برج دولو، مسجد شیخ ابو اسحق با قدمتی بیش از هفتصد سال و برکه ها مورد توجه مسئولین قرار گرفت.

بعد از نماز مغرب، جلسه ای رسمی در منزل عبدالوهاب محمدی یکی از اعضای شورا برگزار شد که در این نشست موضوعات برق، مرکز سلامت و درمان، راهکارهای تبدیل بافت قدیم به مقصدی برای گردشگری مطرح و مسئولین روستا از بخشدار خواستار پیگیری برای رفع این موارد شدند. جلسه با صرف شام به پایان رسید.

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 15 تاريخ : شنبه 13 مرداد 1397 ساعت: 17:50