بانوان کهنه و شهرک توحید با شرکت ۵ تیم و کسب عنوان قهرمانی در مسابقات طناب کشی درخشیدند

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

عارف حاجی پور : سومین دوره مسابقات طناب کشی بانوان در سطح بخش اوز به میزبانی سالن فردوس شهرک توحید با شرکت ۱۷ تیم و قهرمانی تیم عقاب کهنه و دریافت جام اخلاق توسط تیم کتابخانه بانو و کودک و نوجوان اوز به پایان رسید.

هیئت بازی های بومی محلی بانوان بخش اوز از حدود یک ماه قبل در فکر برگزاری یک مسابقه بومی محلی در یکی از سالن های روستاهای بخش اوز بودند و پس از اعلام آمادگی مسئولین ورزشی شهرک توحید ، سالن زیبای فردوس این روستا به عنوان میزبان برگزاری سومین دوره اعلام شد. جلسات مختلفی بین اعضای هیئت بازی های بومی محلی بانوان بخش اوز و مسئولین ورزشی شهرک توحید در محل دفتر مدیریت این سالن برگزار گردید و با تقسیم وظایف ، مقدمات لازم به نحو شایسته ای انجام پذیرفت و  روز به روز بر تیم های شرکت کننده افزوده شد تا در نهایت سالن فردوس آماده پذیرای ۱۷ تیم از منطقه شد.

تیم های شرکت کننده: ۵ تیم از روستای کهنه و شهرک توحید(طوفان،عقاب،گردباد،رعد،شاهین) ، ۵ تیم از شهر اوز(جوانان هلال احمر، آژانس یاس، کتابخانه بانو و کودک و نوجوان ،محیط زیست، فوتسال نصر) ، ۳ تیم از هود (یاران،یادمان،اتحاد)، خاول گلار ، آفتاب فیشور، والیبال کوره و فراز بیدشهر

مراسم افتتاحیه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری نوجوان فاطمه وطن خواه آغاز گردید و سپس تمام حضار به احترام سرود ملی ایران بپا خواستند. رژه تمام تیم های شرکت کننده با پخش آهنگ ورزشی و حضوردختران نونهالان با لباس محلی(گشاده) در صف رژه با نظم خاصی انجام شد. مجری مراسم افتتاحیه یونس رحیمی تیم های شرکت کننده را معرفی نمودند. محمدشریف حاتمی نائب رئیس شورای اسلامی شهرک توحید کهنه ، سیدیوسف حسینی مسئول اداره ورزش و جوانان بخش اوز ، فریبا صالحی رئیس شورای اسلامی شهر اوز هر کدام در سخنان کوتاه خود ضمن تقدیر و تشکر از تیم های شرکت کننده، هیئت ورزشی سالن فردوس و هیئت بازی های بومی محلی بانوان بخش اوز از اهمیت دادن به ورزش در قسمت بانوان به عنوان قشر سازنده جامعه صحبت به میان آوردند.

تیم های شرکت کننده در ۳ گروه ۴ تیمی و یک گروه ۵ تیمی براساس قرعه کشی با هم به رقابت پرداختند. پس از برگزاری مسابقات مهیج بین تیم ها و تشویق تماشاگران تیم های آفتاب فیشور ، عقاب کهنه ، فوتسال نصر اوز و فراز بیدشهر به جمع ۴ تیم برتر مسابقات راه یافتند. درنهایت یکی از ۵ تیم میزبان ،تیم عقاب کهنه با مربیگری ناهید محمودی و مروه محمدی و تشویق تماشاگران پرتعداد و پرشور توانست با غلبه بر تیم فوتسال نصر اوز عنوان قهرمانی این مسابقات را بدست آورد. تیم آفتاب بیدشهر هم دیدار رده بندی توانست با شکست تیم فراز بیدشهر در پله سوم این مسابقات بایستد. مراسم اختتامیه با اهدای تندیس یادبود مسابقات به تمام تیم های شرکت کننده شروع شد. تیم کتابخانه بانو و کودک و نوجوان اوز جام اخلاق این دوره را با شایستگی نصیب خود کرد. اهدای جام اول و دوم و سوم به ترتیب به تیم های عقاب کهنه ،فوتسال نصر اوز و آفتاب فیشور و اهدای مدال به هر ۳ تیم پایان بخش مراسم اختتامیه بود.

اسامی بازیکنان مربی تیم عقاب کهنه(تیم قهرمان):

مربیان تیم : ناهیدمحمودی و مروه محمدی

بازیکنان : عهدیه محمودی – فاطمه جعفری – آسیه سلامی – فاطمه شهریاری – شیرین محمدی – نیلوفر حاتمی – فاطمه حاتمی – نسیمه رضایی – مریم نبوی – ناهید رفیعی

فاطمه کامیاب مسئول هیئت بازی های بومی محلی بانوان بخش اوز طی صحبتی با نگارنده ضمن اعلام رضایت از میزبانی این دوره اظهار داشتند که در این دوره از استقبال بیشتری از روستاهای منطقه شده بود و حضور پرتعداد تماشاگران و تشویق آنان شور و هیجان خاصی به مسابقات بخشیده بود و این نشان دهنده این است که بانوان منطقه هم می توانند در رشته های مختلف ورزشی فعالیت داشته باشند.

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 4 تاريخ : شنبه 3 شهريور 1397 ساعت: 7:09