سالن پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور اوز در آتش سوخت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ابراهیم احمدی/اوز امروز : شامگاه شنبه ۱۹ آبان هنوز بازی فوتبال فینال باشگاه های آسیا بین دو تیم پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرزژاپن در جریان بود که خبر ناگواری رسید. خبر این بود:  سالن, پروین, اعتصامی, دانشگاه, پیام, نور مرکز اوزدچار آتش سوزی شده است.

خبر ناگوار کننده بود زیرا هم ساخت و تجهیز آن نشان از همت والا داشت و هم نام سالن, پروین, اعتصامی, یادآور خاطرات زیبا و دلنشین و برنامه های متنوع بود و شاید تنها سالن, اجتماعات استاندارد اوز با ظرفیتی بیش از ۳۰۰ نفر ویکی از افتخارات شهر.

http://s9.picofile.com/file/8342614976/daneshgah_payame_noor_evaz.jpg

به سرعت خود را به دانشگاه, رساندم. از دور شعله های دود و آتش پیدا بود. به سمت ضلع غربی سالن, پروین, اعتصامی, رفتم. آتش زباله می کشید و دکوراسیون داخل سالن, که از چوب بود با آتش می سوخت, و هر لحطه آتش شعله ورتر می شد.

پرسنل تلاشگر آتش نشانی مشغول خاموش کردن آتش با آب بودند اما نه تعداد خودروها و نه حجم آب کفاف وسعت آتش سوزی را که هر لحظه شعله ورتر می شد نمی داد. خودروهای آبرسان محلی نیز برای حمل آب همکاری داشتند اما بازکفاف نمی داد. در محوطه آقای دکتر مقتدری رئیس دانشگاه, را با چهره ای نگران دیدم که احتمال اتصالی برق را علت آتش سوزی می دانست اما باید بررسی کارشناسانه صورت بگیرد وی گفت: برای همکاری در اطفای حریق از آتش نشانی گراش نیز درخواست کمک شده است.

به مرور وسعت آتش سوزی از سمت جنوبی سالن, به سمت شمال و لابی هم کشیده شد و آتش از نورگیرها بیرون می زد. آتش نشانان اعزامی از گراش به خاموش کردن در ورودی اصلی دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشغول بودند و آتش نشانان اوز نیز در ضلع جنوبی مشغول بودند. پس از مدتی خودروها و نیروهای امدادی آتش نشانی لار نیز وارد شدند و در ضلع شرقی سالن پروین, اعتصامی, مشغول به خاموش کردن آتش شدند.

آتش فراز بخشدار و کراماتی شهردار اوز نیز در حین عملیات حضور داشتند و بر انجام عملیات نظارت داشتند و فرماندار ویژه لارستان نیز تلفنی پیگیر موضوع بودند و هماهنگی لازم انجام می دادند اما حجم آتش سوزی وسیع بود. حضور نیروی انتظامی در نظم بخشیدن و تسهیل خدمات و عملیات چشمگیر بود.

همه آمده بودند، بسیاری از مسئولین، کارکنان دانشگاه,، دانشجویان، اعضای هیئت امنای دانشگاه,، معتمدین و سایر شهروندان. اما آن چه مشهود بود همکاری مردم با پلیس برای خلوت کردن محیط عملیات و  همکاری گسترده نیروهای مردمی برای همراهی با پلیس و امدادرسانان بود که هم دلسوزی مردم و هم فرهنگ بالای آنان را به نمایش می گذاشت.

گرچه با مشارکت آتش نشانان اوز، گراش و لار و خودروهای آبرسان محلی پس از حدود ۳ ساعت، آتش سوزی بدون واردشدن صدمه به کسی، مهار شد اما آن چه از سالن پروین, اعتصامی, باقی مانده ساختمانی کاملا سوخت,ه است که به علت خاموشی برق و عدم حضور کارشناسان در زمان بروز حادثه، امکان برآورد دقیق خسارت وجود ندارد اما از تجهیزات سالن چیزی باقی نمانده و به نظر نمی رسد حتی اسکلت ساختمان آن نیز قابل استفاده باشد.

اما می توان گفت: دوباره می سازیمت آمفی تئاتر پروین, اعتصامی,،ای یاد آور مردان بلند همت و ای سالن خاطره ها. شاید هم زیباتر از گذشته.

عکس از: ناصر رفیعی، فاطمه کمالی و فائزه طیوری

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت: 22:05

close
تبلیغات در اینترنت