نشست مشترک معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان با ریاست و تیم‌ مدیریتی بیمارستان امیدوار اوز ، بخشدار و شهردار اوز ، اعضای موسسه خیریه و هیات امنا بیمارستان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : رئیس و تیم مدیریتی, بیمارستان,, امیدوار, اوز به همراه بخشدار, و شهردار, اوز، اعضای, موسسه, ... با عنوان : نشست مشترک معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان با ریاست و تیم‌ مدیریتی بیمارستان امیدوار اوز ، بخشدار و شهردار اوز ، اعضای موسسه خیریه و هیات امنا بیمارستان بخوانید :

رئیس و تیم مدیریتی, بیمارستان,, امیدوار, اوز به همراه بخشدار, و شهردار, اوز، اعضای, موسسه, خیریه, سلمان فارسی و اعضای هیات, امنا, بیمارستان در نشست,ی صمیمانه میزبان دکتر اکبر زاده، معاون درمان, دانشکده, علوم, پزشکی, لارستان, بودند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیدوار اوز ، ۱۸ آذر ۹۷،نشستی به دعوت دکتر شمسایی رئیس بیمارستان امیدوار اوز در سالن اداره عمومی این مرکز،برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر شمسایی ضمن خیر مقدم به مدعوین، حضور دکتر اکبرزاده معاونت, درمان را در این نشست مایه دلگرمی تیم مدیریتی بیمارستان و خیرین دانست.

اعضای هیات امنا بیمارستان با اشاره به سابقه این مرکز به بیان اقدامات صورت گرفته توسط خیرین از زمان ساخت این مرکز تاکنون و مبالغ هزینه شده در سال جاری پرداخته و قول مساعد همکاری در زمینه خرید به معاونت دادند.

یونس امیدوار نماینده بانی بیمارستان، با تاکید بر تلاش برای حضور دائم پزشکان متخصص در بیمارستان و عدم تعطیلی بخش ها با توجه به بُعد مسافت روستاهای دور دست تا بیمارستان‌های همجوار، خواستار رفع کمبود پزشکان در زمان مرخصی شد.

در ادامه وحید علمدار مدیریت بیمارستان ضمن تشکر از موسسه خیریه و هیات امنا بیمارستان، گزارشی از هزینه‌های صورت گرفته توسط خیرین و بانی بیمارستان اقای عبدالحمید امیدوار در یکسال گذشته ارائه داد و از طرح توسعه بیمارستان و ساخت بخش های جدید به همت خیر بیمارستان خبر داد.
وی عنوان کرد: تمام تلاش تیم مدیریتی و پرسنل بیمارستان بر بازگشت و ارتقا بیمارستان به درجه یک می باشد.

دکتر اکبر زاده معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان پس از شنیدن سخنان حاضرین به پاسخ به دغدغه های آنها پرداخت.
وی از فرهنگ والای مردم اوز سخن گفت و عنوان کرد: اکثر متخصصین از بیمارستان و مردم اوز به نیکی یاد می کنند.
ایشان ضمن تشکر از حمایت هیات امنا و خیرین از بیمارستان،تهیه برخی اقلام ضروری مانند کیت بلادگاز و پودر اس دیالیز را در این شرایط اقتصادی بسیار ضروری دانست و خواستار کمک هیات امنا در زمینه خرید این اقلام شد.

دکتر اکبرزاده همچنین در خصوص جذب پزشکان بیان کرد:برنامه های معاونت درمان در جذب پزشکان متخصص در دو قالب طرحهای کوتاه مدت ۲ ساله و بلند مدت ۵ ساله می باشد.در طرح دوساله با جذب پزشکان ضریب کا نیاز بیمارستانها برطرف میگردد و طرح ۵ ساله به گونه ای برنامه ریزی شده که با اختصاص پزشکان مورد نیاز به هر شهر،پزشک متخصص تا ۱۲ سال مقیم ان شهر باشد.

معاونت درمان با اشاره به سطح بندی مصوب وزارت بهداشت در مورد رشته های ماژور و مینور افزود:کلیه بیمارستانها باید پزشکان متخصص ماژور را داشته باشند و پزشکان متخصص مینور در صورت کمبود پزشک،در بیمارستانهای سطح یک حضور یابند.اما با تلاش صورت گرفته علاوه بر پزشکان ماژور،سعی شده است با پزشکان مشترک, کمبود پزشکان مینور نیز برطرف گردد.
وی با اشاره به مطالب عنوان شده گفت: این تقسیم بندی در اختیار ریاست, دانشکده و معاونت درمان نیست و تا سال آینده فعلا از متخصصان مشترک جهت پوشش استفاده می‌شود.

همچنین بر ضرورت توجه به اقشار آسیب پذیر جامعه تاکید کرده و عنوان داشت در صورتی که خدمتی در درمانگاه بیمارستان ارائه نشود به آن بیمارستان پزشک تعلق میگیرد تا افراد کم درآمد جامعه تحت فشار هزینه های بالای ویزیت مطب خصوصی قرار نگیرند.

دکتر اکبرزاده ارجاع بیمار از بیمارستان به مطب، درخواست حق الزحمه و زیر میزی از بیمار، خرید اقلام پزشکی توسط بیمار را خط قرمز معاونت درمان دانست و گفت: با متخلفین در این موارد برخورد می شود.

معاونت درمان کمکهای تجهیزاتی به بیمارستان از طرف دانشکده که اخیرا صورت گرفته مانند دستگاه ابزار شوی و opg دیجیتال را به پاس تشویق تیم مدیریتی بیمارستان و کسب دو لوح تقدیرنامه از وزارت بهداشت در زمینه صرفه جویی در منابع و مصارف عنوان نمود.
وی بااشاره به جایگاه مناسب بیمارستان اوز از نظر انسجام تیمی، تیم مدیریتی قوی و کارکنان خوب در بین بیمارستان‌های دانشکده تصریح کرد: مرتبه اصلی بیمارستان واقعا درجه یک است و امیدواریم همانگونه که از نزدیک شاهد تلاش‌های مدیریت و سایر کارکنان هستیم، با تلاش بیشتر این ارتقا انجام شود.

در انتهای این نشست،با اهدای لوح تقدیر به یونس امیدواربه نمایندگی از بانی و خیر بیمارستان اقای عبدالحمید امیدوار و مسعود کرامتی به نمایندگی از موسسه خیریه سلمان فارسی و محمد محمودی به نمایندگی از هیات امنا بیمارستان از زحمات و تلاشهای این عزیزان تقدیر شد و حاضرین‌ در ضیافت شامی که به همت اقای عبدالحمید امیدوار،تدارک دیده شده بود شرکت کردند.

...
نویسنده : حاجی پور بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت: 17:52