، یاران موزه مردم شناسی اوز به نمایندگی از طرف مردم بخش اوز در ” نهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس ” و “سومین جشنواره پیوند فرهنگ اقوام پارس ” در نمایشگاه بین المللی شیراز شرکت نمودند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز  ، جهت معرفی هنر دست بانوان و آقایان بخش اوز ، یاران موزه مردم شناسی اوز به نمایندگی از طرف مردم بخش اوز در ” نهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس ” و “سومین جشنواره پیوند فرهنگ اقوام پارس ” که از ١٩ الی ٢٢ آذر ماه در نمایشگاه بین المللی شیراز برگزار شد شرکت نمودند .
در این نمایشگاه آثارو توانمندی های هنرمندان صنایع دستی و نیز مواد غذایی و البسه بخش اوز در معرض دید عموم قرار گرفت .
برنامه این جشنواره معرفی و ارائه توانمندی های صنایع دستی و تولیدات مواد غذایی سنتی و أماکن گردشگری کلیه مناطق ایران بود که از کلیه استان ها و یا اقوام ایرانی در این جشنواره شرکت نموده بودند .


هر قوم با معرفی آداب و رسوم و پوشش ومواد غذایی خود ، با همدلی در کنار سایر اقوام ایرانی به هنر نمایی می پرداختند .
در این برنامه که از ساعت ١۶ الی ٢٢ برگزار می شد علاوه بر همشهریان وهمشهرستانی های عزیز ، مقامات دولتی و شخصیت های فرهنگی زیادی از غرفه اوز بازدید نمودند .


حضور مهندس تبادار استاندارفارس و هیئت همراه ، دکتر مصیب امیری مدیر کل و معاونین میراث فرهنگی فارس ، دکتر بهزاد مریدی مدیرکل و معاونین اداره فرهنک و ارشاد اسلامی فارس ، خانم دکتر أولیا زاده بازرس ایکوم ( شورای بین المللی موزه ها ) ،خانم دکتراحمد زاده معاون پژوهشکده هنرهای سنتی میراث فرهنگی کشور،مهندس زاهدیان معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی فارس
، مهندس رحیمی معاون عمرانی استاندار، حسین اربابی مدیر عامل سازمان همیاری شهرداریهای استان فارس ، آقای مردانی نویسنده و پژوهشگر و مسئولین دیگری که به غرفه اوز آمدند ، ما را در تداوم کارمان مصمم تر نمودند .


آموزش خوس بافی توسط خانم ثریانژاد، یکی از جاذبه های خوب غرفه اوز بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت .
لازم به ذکر است که در این برنامه یاران موزه اوز فوزیه براهیمی ، فاطمه رضایی ،طیبه جباری ،منیژه نیامبارک ، کلثوم ثریا نژاد به صورت کامل در غرفه اوز مستقر بودند و خانم ها قدرا پرمون ، ریحانه سعیدی ، قدریه صدیقی و شریف بازرگانی نیز در این امر با آنان همکاری می نمودند .

شعبه اوز انجمن هنر های سنتی فارس هم در غرفه اوز با موزه اوز همکاری می نمود . در این برنامه خانم لیلا عزیزیان نیز با همکاری انجمن بانوان گردشگری فارس غرفه ای را در اختیار داشت .

نویسنده : حاجی پور بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 0:34
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :